6.9. Інші інструменти

Інструмент Заливка використовується для зафарбовування деякої області. Для виконання даної операції слід спочатку вибрати на Палітрі кольорів потрібний колір, установити вказівник усередині області зафарбовування і натиснути ліву або праву кнопку миші. Ліва кнопка використовується для зафарбування основним кольором, а права кнопка – кольором фону.

При використанні інструмента Заливка потрібно стежити, щоб контур області, яка зафарбовується, був замкнений, тобто, щоб колір його пікселів не збігався з кольором пікселів внутрішньої області. Інакше відбудеться зафарбовування пікселів і за її межами, що призведе до спотворення малюнка.

При роботі з малюнком може виникнути потреба у створенні або редагуванні дрібних деталей малюнків. Для цього зручно змінити масштаб перегляду зображення, використовуючи інструмент Масштаб:
1.Вибрати інструмент Масштаб на Панелі інструментів.
2.Вибрати коефіцієнт масштабування на додатковій панелі (рис. 7.13). 

3.Вибрати вказівником те місці малюнка, яке потрібно роздивитися детальніше.

Іноді для малювання об’єкта потрібно використати колір, який уже є на малюнку, але він відсутній на Палітрі кольорів або його важко визначити оком. У таких випадках потрібно скористатися інструментом Вибір кольорів . Обравши цей інструмент, необхідно вибрати на малюнку піксель з потрібним кольором. Колір цього пікселя буде встановлено як основний, якщо при виборі пікселя використовувалася ліва кнопка миші, і як фоновий – якщо права.

Відміна виконаних операцій

Під час роботи із зображенням останню виконану операцію можна відмінити. Для цього потрібно виконати Правка ⇒Відмінити. У такий спосіб можна відмінити до трьох останніх дій. Якщо операцію відмінили помилково, то її можна поновити командою Правка ⇒ ⇒Повторити. Щоб відмінити всі виконані операції по створенню малюнка, тобто почати малювати спочатку, слід скористатися командою Очистити малюнок з меню Малюнок.

Last modified: Sunday, 9 June 2013, 7:03 PM