Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами

Тема уроку:  Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами.

 

Мета уроку: закріпити в учнів уміння виконувати дії над натуральними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ;

 сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок учнів, розвивати слухове сприймання математичних термінів, робота над звязною мовою, корегувати мову та вимову учнів, культуру математичної мови і записів; формувати інтерес до математики;

 виховувати самостійність, наполегливість,взаємодовіру, увагу.

 

Прогнозований результат.

Після уроку учні зможуть:

·       узагальнити і систематизувати свої знання про натуральні числа;

·       додавати, віднімати, множити й ділити натуральні числа;

·       розв’язувати рівняння на основі залежності між компонентами дій;

·       розв’язувати текстові задачі арифметичним способом та за допомогою рівнянь;

·       спрощувати вирази та обчислювати їх зручним способом;

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.

 

Обладнання:   картки-завдання , таблички.

 

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Гра «Мікрофон»

         Учні по черзі імітують «говоріння в мікрофон». Інші діти не можуть говорити, вигукувати з місця, право говорити належить лише тому, в кого символічний мікрофон.

         Відгадати загадки:

1.     Чисел  натуральних у світі є багато.

Серед них найбільше не зможемо назвати.

А найменше знать годиться

Це звичайно…

                                                                  (Одиниця)

2.     У навчанні нам допомагає,

Про числа він розповідає,

Відрізки, формули, кути –

Його нам треба берегти.

Повинен знати кожен учень,

Що це наш друг і помічник…

                                                                  (Підручник)

3.     Десять їх. Це не багато.

Як усі їх будеш знати,

Зможеш будь-яке число

Легко записати.

Пишуться красиво й стисло.

Що це, діти? Та це ж…

                                                                  (Цифри)

 

Запитання – жарти

         Учням кожної команди дається 5 слів. Із них 4 об’єднані загальною ознакою. Знайти зайве п’яте слово.

1)    Додавання, множення, ділення, доданок, віднімання.

2)    Секунда, година, рік, вечір, тиждень.

 

«Мозкова атака»

Ця гра допомагає пошуку оптимального розв’язку поставленої проблеми. Виходять по одному учню з кожної команди. Учитель ставить запитання. Учні повертаються в свої команди, вислуховують думки кожного члена команди, вибирають натуральний розв’язок, повертаються за ігровий стіл і відповідають.

 

                            Запитання

1.     Якщо о 12 годині ночі йде дощ, чи можна сподіватись, що через 72 години буде сонячна погода?

(Відповідь: не можна, оскільки через 72 години  (через 3 доби) буде знову 12 годин ночі, а сонце вночі не світить).

 

2.     Дайте відповідь на запитання: скільки в кімнаті кішок, якщо в кожному з чотирьох кутів кімнати сидить по одній кішці, а напроти кожної кішки сидить по три кішки і на хвості у кожної кішки сидить по кішці?

(Відповідь: 4 кішки).

 

 

3.     Копав Івась картоплю,

Та швидко він копав:

За кожні півгодини сім відер набирав.

Попрацював він п’ять годин,

Пішов відпочивати.

Так скільки встиг картоплі

Іванко накопати?

                            (Відповідь: 70 відер).

 

 

ІІ. Оголошення теми та очікуваних результатів.

ІІІ. Розв’язування вправ.

Для кожної команди підготовлено по одній картці. На картках записано приклади. Учні по черзі розв’язують по одному прикладу. Перемагають учні тієї команди, які швидко і правильно  розв’язали усі приклади. Вчитель відкриває відкидну дошку з записаними на ній тими ж самими прикладами з розв’язками. Учні разом із вчителем перевіряють відповіді на картках і визначають переможців.

 

                                                        Приклади

1)      377+631                                             1)    549+351

2)    8459+0                                                 2)     0+8637

3)    95-(29+25)                                           3)      81-(36+21)

4)    39:3+10                                                4)      87сумую62-59)

5)    95-5·4                                                   5)      37+12·5

 

 

Гра «Ланцюжок»

+25

 

·3

 

:2

 

+26

 
Для кожної команди на дошці записано ланцюжок обчислень. Перемагає та команда, учні якої найшвидше усно знайдуть число, яке стоїть в кінці ланцюжка обчислень.

24

 
1)

 

 

 

·3

 

-15

 

+35

 

:2

 

100

 
2)

 

 

«Сходинки»

На дошці плакат з малюнком. З кожної команди викликається до дошки один учень. Учні розв’язують приклади на сходинках, відповіді записують на малюнку поруч. Перемагає той, хто перший виконає правильно всі приклади і запише своє ім’я на верхній сходинці.

                                

 

 

 

 

                                                       

                                 777:77                               999:99

                    345+55                                                    235+65

         125·3                                                                               145·5

169:13                                                                                            125:25

64:8                                                                                                          81:9

 

IV. Підсумок уроку.

Підводячи підсумки уроку, ставиться проблема. Дідусеві потрібно перевезти в човні через річку вовка, козу і капусту. В човні може поміститися тільки один чоловік, а з ним або вовк, або коза, або капуста. Якщо залишити вовка з козою без дідуся, то вовк з’їсть козу, якщо залишити козу з капустою, то коза з’їсть капусту. Що ж робити, як перевезти через річку і вовка, і козу, і капусту?

V. Домашнє завдання.

                 Повторити п.8.

Виконати № 221, № 225


Остання версія: 8 листопад 2015, неділя, 16:44